ПОДСЕЋАЊЕ НА ТЕМАТСКИ ЧАС ЕНГЛЕСКОГ И НЕМАЧКОГ ЈЕЗИКА

01.06.2021.

КОМБИНОВАНИ ЧАС – НЕМАЧКИ И ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Велики хришћански празник Ускрс ове године обележен је скромно у оквиру Стручног већа страних језика, у условима које је текућа школска 2020/2021.година диктирала.

У одељењу VI/4 28.априла 2021.године одржан је комбиновани час немачког и енглеског језика на тему „Easter/Ostern“.

Ученици су се кроз краћи и занимљив текст упознали са обичајима прослављања овог великог празника у Немачкој и Великој Британији. Час је осмишљен тако да су ученици подељени у две групе, и то „Ostereier“и „Easter eggs“. Једна група је имала задатак да упореди начине обележавања Ускрса у ове две земље, са посебним освртом на обичаје у Србији. Друга група је у оквиру овог упоређивања требало да извуче кључне појмове на два страна језика.

На крају часа ученици су осликавали честитке са поздравима на српском, немачком и енглеском језику којима честитамо једни другима ове празнике, као и цртеже ускршњих јаја, а продукте рада су заједнички лепили на постер.

Деца су час завршила богатија за познавање основних речи које се односе на прославање Ускрса, али и задовољна због прилике да учествују у овом несвакидашњем дружењу.

Наставница немачког језика Маријана Томовић и енглеског језика Биљана Жутић захваљују се ученицима VI/4 на сарадњи.

СВЕ НОВОСТИ