16.3.2020.

ОБРАЗОВНИ САДРЖАЈИ ЗА ВРЕМЕ ВАНРЕДНОГ СТАЊА

Поштовани родитељи,

Обавештавамо Вас да ће савакодневно, почев од 17.3. 2020 (уторак) од 8:00 часова, 6 дана у недељи, бити емитовани посебно припремљени и адаптирани образовни садржаји за ученике основних школа. Часови ће бити емитовани на РТС Канал 3, према распореду, по разредима, који ће дан пре емитoвања бити доступан на сајту МПНТР www.rasporednastave,gov.rs.

За све ученике од 1 до 7 разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по 2 часа дневно. За ученике 8.разреда емитоваће се едукативни садржаји у блоковима од по

3 часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један од предмета који се полажу на завршном испиту.

У случају да немате интернет који Вам је доступан због праћење распореда часова који ће бити емитовани на РТС Канал 3, школа ће истакнути на сва три улаза школе.

Сви емитовани часови биће доступни и на Платформи РТС Планета, где се могу накнадно и више пута прегледати, истог или наредних дана.

О даљим корацима бићете благовремено обавештени, динамиком којом школа буде добијала информације.

Молимо Вас да сва упутства пратите како би деца на време испратила наставне садржаје.

Све одељењске старешине ће формирати групе са ученицима и родитељима што ће олакшати међусобну комуникацију.