Немачки језик

У основној школи Веселин Маслеша, немачки језик предају професорке Марина Стојановић и Снежана Турунчић.

Немачки језик може да се учи од I или IV разреда. Ако нас питате, почните што пре. Тада имамо времена и за игру и за учење кроз игру. На немачком певамо песмице, играмо игрице и правимо представе.

За учење Немачког језика предвиђена су два часа недељно. Уз наш и ваш рад, језик се лако учи. И што се више научи, постаје забавније.

Језик нам је потребан за споразумевање. Да бисмо се споразумели говоримо. Да говоримо не можемо без речи, а речи се уче. Ви их једну по једну учите. У томе ће вам веома радо помоћи префесорке Марина и Снежана.

Учење страног језика наs оплемењује и шири наше хоризонте.

У Европи је Немачки језик веома заступљен. Немачки као матерњи језик говори око 120 милиона људи: У Немачкој, Аустрији и Швајцарској. Уче га многа деца Европе и света

ПРИДРУЖИТЕ НАМ СЕ!

Школске 1963/1964. настава је почела 5. септембра са 15 одељења млађих разреда.