Ватрогасна секција

ПРОСЛАВЉЕН ЈУБИЛЕЈ

Свечана академија поводом 70-годишњице постојања Добровољног ватрогасног друштва „Вождовац” одржана је у сали „Вождовачког центра - Шумице”. Приредбу су извели ученици наше школе, из одељења: 3/4, 5/5 и 8/3, које је припремала Мирослава Ђурђевић, наставник српског језика. У реализацији приредбе помогле су и наставнице Слађана Матијашевић и Радица Живковић.

Поред бројних посетилаца, свечаности су присуствовали и помоћник министра Унутрашњих послова Предраг Марић, конзул Руске Федерације Сергеј Огурцов, начелник Управе за ванредне ситуације у Београду Раде Милошевић, као и гости из Словеније.

ОПШТИНСКО ВАТРОГАСНО ТАКМИЧЕЊЕ

У нашој школи је одржано општинско ватрогасно такмичење на полигону. Учествовале су четири школе – мушке и женске екипе подмлатка и јуниора. Ученици су показали своју спретност и брзину у преношењу воде, обарању мете водом и показној вежби са препрекама. Јуниори наше школе – мушка и женска екипа, освојили су прва места и пласман на градско такмичење. Подмладак наше школе је остварио следеће разултате: женкса екипа - прво место и пласман на градско такмичење, мушка екипа - треће место.

Честитамо ученицима и наставницима на постигнутим резултатима!

ПОНОВО НАЈБОЉИ НА ОПШТИНИ

У циљу популаризације и ширења културе заштите од пожара, као и оспособљавања и усавршавања чланова ватрогасног подмлатка, у добровољним ватрогасним друштвима одржавају се квиз такмичења.

Општинско квиз такмичење из ватрогасне секције одржано је 9. јуна, у ОШ „Милан Ђ. Милићевић”. Учествовало је девет школа- мушке и женске екипе подмлатка и јуниора. Ученици наше школе су и овог пута показали знање и спретност. Екипе подмлатка - девојчице и дечаци, које је спремала и водила Радица Живковић, наставник разредне наставе, освојиле су треће место. Јуниорске екипе- девојчице и дечаци, које је организовала и припремала Слађана Матијашевић, наставник ТИО, освојиле су прво место и пласирале се на градско такмичење.

Екипа девојчице “А” подмладак:

• Aна Матовић II-4
• Нађа Таталовић II-4
• Татјана Тодоровић II-4
• Љатифи Ајна II-4

Екипа девојчице “А” подмладак:

• Марко Ковачевић II-4
• Урош Вукотић II-4
• Урош Јакимов II-4
• Страхиња Сулејман Салевић II-4

Екипа девојчице “Б” подмладак:

• Марина Лукић VI-1
• Николета Минић VII-1
• Елена Килибарда V-3
• Николина Николић VI-1

Екипа девојчице “Б” подмладак:

• Никола Таков VII-1
• Срђан Гајић VII-3
• Марко Миленковић VII-3

ЧЕСТИТАМО!

КОНКУРС „МОЈ ПРИЈАТЕЉ ВАТРОГАСАЦ”

Као и сваке године, ученици наше школе учествовали су и на овогодишњем конкурсу Мој пријатељ ватрогасац. Потрудили су се да искажу своје таленте у литерарним и ликовним радовима. Најбољи радови су награђени на општинском такмичењу и учествоваће на градском.

Честитамо!

ПОСЕТА ВАТРОГАСНОЈ СТАНИЦИ ВОЖДОВАЦ

Нови члановиватрогасне секције су посетили ватрогасну станицу

Вождовац где су по први пут видели и чули нешто ново о ватрогарству.

Ватрогасци станице Вождовац су им указалина значај заштите од пожара и

како да поступе у таквим ситуацијама. Ученици су могли да виде опрему,

противпожарне апарате и возила, па чак и да се провозају у некима од њих.

Уживали смо у дружењу.

Слађана Матијашевић, професор техничког и информатичког образовања

МОЈ ПРИЈАТЕЉ ВАТРОГАСАЦ

У оквиру ватрогасне секције одржан је ликовно-литерарни конкурс ,,Мој пријатељ ватрогасац“. На општинском нивоу ученици Славко Томић II3 и Милица Поповић II3 освојили су прва места за своје литерарне радове, и пласирали се на градско такмичење на ком је Милица Поповић освојила друго место, а Славко Томић треће место.

Ученик Душан Миздрак II3 је за ликовни рад на задату тему освојио друго место на општинском нивоу.

Честитамо им на постигнутом успеху. Браво!!!

ВАТРА НИЈЕ ЗА ИГРАЊЕ!

Наши пријатељи ватрогасци,

стварно вешти, храбри зналци.

Кад се негде пожар јави,

они у оделу и са шлемом на глави,

трче, јуре, ватру гасе,

из црева је водом квасе.

Сиреном се јаве свима,

када негде ватре има.

Па јави се и ти њима,

aко негде видиш дима.

И упамти важно знање:

ВАТРА НИЈЕ ЗА ИГРАЊЕ!

Милица Поповић

МОЈ ПРИЈАТЕЉ ВАТРОГАСАЦ

У дворишту нашем један орах стари

цело лето супер хлад нам прави,

мачак Жућко њега много воли,

попео се на врх па почео да моли.

Да сиђе не зна, на врху седи,

мени се крв у жилама леди.

Мијауче Жућко, плачем ја,

све то чу комшија Сима.

Чика Сима је ватрогасац прави,

одмах се у нашу службу стави.

Брзо позва екипу своју

кренуше да спасавају мачку моју.

Мердевине диже до самога врха,

али грана једна сада јако смета.

Комшија Сима се преко ње сави,

и руку преко Жућка стави.

Срећи мојој није било краја,

Жућко у мом наручју преде одавде до бескраја.

Иако је то награда мала,

мом пријатељу ватрогасцу овом песмом кажем хвала!

Славко Томић II-3

Школске 1963/1964. настава је почела 5. септембра са 15 одељења млађих разреда.